Ogrody

pasja i doświadczenie

Trawniki

Wielu z nas sądzi, że wyhodowanie pięknego i użytecznego trawnika, to sprawa prosta i banalna, wymagająca tylko dokonania zakupów w markecie typu Dom i Ogród oraz nakładów własnej pracy. 

W rzeczywistości jest to jednak zestaw złożonych, specjalistycznych czynności, które źle wykonane lub zaniedbane, przynoszą w efekcie mało eleganckie i nietrwałe efekty.

Rozwój świadomości inwestorów sprawia, że obecnie coraz częściej korzystają z fachowej pomocy specjalistów, którzy dzięki doborowi traw i właściwej pielęgnacji, potrafią tworzyć prawdziwe zielone dzieła sztuki. Zwyczajnie przystrzyżony trawnik nie jest już obecnie uważany za elegancki. Istotne są intensywność barwy, jednolitość pokrywy, gładkość. Przypadek lub amatorskie zacięcie nie mogą przecież wykreować ideału. 

Trawnik to dziś synonim prestiżu, elegancji i luksusu. Wyznacznik czasów, w których estetyka przestrzeni jest jednym z istotnych elementów komfortowego życia.

Romul.pl posiada w swojej ofercie na usługi ogrodnicze:

- profesjonalne zakładanie trawników z siewu

- zakładanie trawników z rolki (trawa z rolki).


jak również przygotowawcze prace agrotechniczne:

niwelowanie terenu, oczyszczanie z gruzu i kamieni, odchwaszczanie, walcowanie 

oraz całoroczne zabiegi pielęgnacyjne:

nawadnianie, nawożenie, koszenie, wałowanie, napowietrzanie (aeracja), pionowe cięcie (wertykulacja), piaskowanie, odchwaszczanie